poloha.png, 3,3kB SÁL 1 - Body & Mind
Galerie Florián, Havlíčkovo náměstí, Písek
poloha.png, 3,3kB SÁL 2 - Aerobní cvičení
SOU Komenského, Písek

Silueta fitness
773 797 494
info@siluetafitness.cz

Čchi Kung v Siluetě fitness cvičení v Písku

Čchi-kung (anglicky psáno Qi Qong) znamená „posilování životní energie". Energie - životodárná síla – je důležitá pro uchování zdraví, práci i pro osobní vyžití. Proto musíme energii chránit, pěstovat, posilovat.

  • Co je to Čchi Kung v Siluetě fitness cvičení v Písku

Čchi-kung je soubor staletími ověřených, jednoduchých, fyzicky nenáročných pohybů, prováděných plynule a v pozvolném tempu. Pohyby uvolní svaly, trpící jednostranným zatížením a častým stresem. Postupně se uvolní celé tělo, umožní proudění energie. Obnoví správné postavení a pružnost páteře i nejdůležitějších kloubů. Jemný pohyb rozproudí krev a proud životodárné energie posílí imunitu a vitalitu, ozdraví důležité orgány. Předejdete mnoha zdravotním potížím a bolestem, upevníte celkové zdraví, posílíte léčebný efekt jiných terapií. Vyčistí se plíce, upraví váha, osvěží pleť. Pomáhá tím při prevenci i léčbě veškerých zdravotních obtíží a i nemocí. Také při překonání takových obtíží jako např. deprese, únavový syndrom, migréna, zažívací potíže, nadváha, nedostatečnost oběhového systému, vysoký i nízký krevní tlak, artritida, nespavost a další obtíže plynoucí z náročného způsobu života a nadmíry stresu. Prohloubení dechu nabíjí tělo i mysl energií a vitalitou. Soustředění mysli na uvědomování si pohybu a průběžné uvolňování těla umožňuje zklidnění, vyrovnaní mysli, zvýšení emocionální stability. Poznání sebe i okolního světa. Cvičení napomáhá také k prodloužení a zkvalitnění aktivní délky života. Důležitá je přitom nejen absence nemoci, ale celkový stav pohody. Cvičení vyvolá příjemné uvolnění přímo při cvičení a také po něm. Zároveň se naučíte uvolňovat napětí vždy, když to potřebujete v běžném každodenním shonu i před důležitými úkoly. Zvýšíte množství své životní síly a budete umět ji lépe využít. Rozvinete řadu svých schopností - také schopnost léčit sebe i své blízké. Nezanedbatelné je i zlepšení v oblasti intimity a partnerských vztahů.

  • Čchi Kung - určeno všem.

Důraz se neklade na výkon, ale na prožitek. Cvičit může každý, nezávisle na věku a momentální fyzické kondici. Vhodné pro všechny, kteří nechtějí pouze čekat, až se objeví zdravotní potíže, ale chtějí se jich vyvarovat.

  • Osm kusů brokátu – tradiční jednoduchá a účinná sestava

Jméno napovídá, že sestava obsahuje osm cviků, které mají stejnou kvalitu jako brokát. Brokát je velmi elegantní, příjemný na dotek i pohled. Přitom je pevný, praktický a trvanlivý. Stejně tak jsou cvičení nenáročná na fyzickou kondici, na čas i místo cvičení. Sestava Osm kusů brokátů je zaměřena především na zesílení všech vnitřních orgánů, protažení páteře a posílení zad. Odstraňuje stres, únavu a napětí ze svalů. Tento vynikající komplex osmi cviků upravuje všechny funkce organismu, zvyšuje psychickou a fyzickou kondici, což má pak pozitivní dopad na zdraví i psychiku. Po zacvičení budete schopni cvičit sami doma, nebo kdekoliv, kde je místo na postavení. Na cvičení je výhodné mít volný oděv, ale není nutný speciální oblek nebo pomůcky.

Osm kusů brokátu využívá staletých zkušeností s akupunkturními drahami a postupně a pečlivě tělo od těchto nahromaděných napětí čistí a uvolňuje cestu energii tak, aby se její příjem a výdej vyrovnal. Protože většina moderních lidí nashromáždí za svůj život v těle mnoho nejrůznějších překážek, nemůžeme čekat žádné výsledky, pokud budeme cvičit Osm kusů brokátu jenom krátký čas nebo s dlouhými přestávkami. Teprve po delším čase pravidelného cvičení sami pocítíme účinky volně tekoucí energie (ať už například teplo nebo mravenčení) a energie čchi pro nás přestane být mýtem a stane se zkušeností.

Pravidelnost cvičení pěstuje sílu, vůli a vytrvalost, pomáhá pozitivně rozvíjet život na mnoha rovinách - osobní, zdravotní, partnerské, pracovní, finanční. Vědomé uvolnění celého těla i mysli je pro nás cestou hlubokého léčení a sebepoznání.

Kam dál?

Nahoru    Body & Mind    Kurzy cvičení    Náš tým    Rozpis cvičení    

Silueta fitness - cvičení pro zdraví a energii

773 797 494; info@siluetafitness.cz