poloha.png, 3,3kB SÁL 1 - Body & Mind
Galerie Florián, Havlíčkovo náměstí, Písek
poloha.png, 3,3kB SÁL 2 - Aerobní cvičení
SOU Komenského, Písek

Silueta fitness
773 797 494
info@siluetafitness.cz

Tai chi v Siluetě fitness cvičení v Písku

Tai chi Chuan je několik set let staré čínské bojové umění, které je v dnešní době praktikováno z mnoha rozličných důvodů především pro jeho tvrdé a měkké bojové techniky, soutěže a demonstrace, zdraví a dlouhověkost. Cvičení je kombinací přesných pohybů těla, správného dýchání a využívání energie Ying a Yang. Cvičení zlepšuje jak fyzickou tak psychickou kondici. Praktikováním Tai chi jako bojového umění lze docílit vedlejších účinků jako je pozitivní vliv na zlepšení zdravotního stavu - snížení vysokého tlaku, redukce stresu, posílení plic či správného držení těla, zlepšení koncentrace, koordinace a balanční rovnováhy atd.
Vyučujeme dlouhou sestavu 124 pohybů rodiny Yang, kterou je možné se naučit během 6 měsíců.

Starodávné čínské cvičení thai-chi (používá se též výraz taiči nebo tai-či) vychází z bojového umění. Při cvičení thai-chi jako zdravotního cvičení se klade důraz na jemné a plynulé pohyby, spojené s pomalým napínáním a volňováním svalstva. Zároveň jsou pohyby taiči masírovány vnitřní orgány, což přispívá k odplavování toxických látek.

Taiči napomáhá nejen k protažení svalů, má také významný efekt na funkci plic, regulovat imunitní systém, správnému držení těla, k rozvíjení rovnováhy a stability, což vede k prevenci pádů, zejména u starších lidí. Součástí cvičení je také soustředění na dech, relaxace a zklidnění.

Thai-chi (Tai-či) je jedním z mála cvičení, které je vhodné téměř pro každého bez ohledu na jeho kondici. Pro Taiči stejně jako pro mnoho dalších cvičení a léčebných metod vycházejícíh z východního učení platí, že duševní činnost a  klidná mysl je důležitější než fyzické pohyby.Silueta fitness - cvičení pro zdraví a energii

773 797 494; info@siluetafitness.cz